J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

Statystyka

Aktualności
V Wystawa ORCHIDEA 2012 w Warszawie
14.02.2012.

Polskie Towarzystwo Miłośników Storczyków zaprasza wszystkich miłośników storczyków na V-tą wystawę ORCHIDEA 2012, która odbędzie się w dniach 2 - 4 marca 2012 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66 w sali wystawowej na parterze.

 

Na wystawie swoje rośliny prezentować będą: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Katedra Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie, Polskie Towarzystwo Miłośników Storczyków, Warszawskie Towarzystwo Miłośników Orchidei, Orchidgarden, Salon Orchidei i Orchidsklepik. Dla zwiedzających przewidziane są konkursy m.in.: na roślinę i stoisko wystawy. Spośród osób biorących udział w głosowaniu zostaną rozlosowane storczykowe niespodzianki.

Dla osób chcących zgłębić wiedzę na temat storczyków zapraszamy na wykład pt. "Phalaenopsis – wczoraj, dziś i jutro”, który wygłosi mgr inż. Piotr Kazimierz Dobrzyński z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW z Warszawy. A w niedzielę - 4 marca o godz. 13:00 prelekcję o storczykach Polski wygłosi Jan Kucharzyk z Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Zmieniony ( 17.02.2012. )
 
Zebranie PTMS we Wrocławiu
11.02.2012.

Najbliższe zebranie Oddziału Dolnośląskiego PTMS odbędzie się w Instytucie Biologii Roślin Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kanonia 6/8 (sala 408) w dniu 24 lutego 2012 roku o godz. 17:00 (piątek).

 


plakat zebrania

 

Wykład pt. "Świat Storczyków" wygłosi dr Anna Jakubska-Busse (Instytut Biologii Roślin Uniwersytetu Wrocławskiego). Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników storczyków. Wstęp wolny. 

Zmieniony ( 20.03.2012. )
 
Zebranie PTMS w Łodzi
17.02.2012.
Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków zaprasza serdecznie wszystkich członków i miłośników storczyków na kolejne zebranie, które odbędzie się w dniu 27 lutego 2012 roku o godz. 17:00. Miejscem spotkania będzie tradycyjnie sala dydaktyczna w Palmiarni w Łodzi przy al. Piłsudskiego 61. Tematem zebrania będą sprawy organizacyjne związane z dwoma najbliższymi wystawami w Warszawie i w Łodzi. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników storczyków!
 
Zebranie PTMS w Szczecinie
17.02.2012.

Zapraszam serdecznie na zebranie PTMS w niedzielę 19 lutego 2012 roku, które odbędzie się o godz. 12:00 przy ul. dr Judyma 20 w Katedze Hodowli Ptaków Użytkowych i Ozdobnych (sala Katedralna na półpiętrze).
Na najbliższym spotkaniu będziemy rozmawiać na temat chorób i szkodników storczyków. Każdy kto ma roślinę z objawami choroby lub żerowania szkodników ma okazję skonsultowania się z innymi członkami stowarzyszenia odnośnie dalszego postępowania z rośliną. Ze względu na niskie temperatury na zewnątrz proszę dobrze zabezpieczyć rośliny na czas transportu lub zrezygnować z ich przywożenia.
Jednocześnie informuję, że spotkania PTMS Szczecin będą odbywały się w ustalonych terminach bez względu na frekwencję.
Zapraszam gorąco do przyjścia i uczestnictwa w dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie,

Magdalena Petri

Zmieniony ( 19.02.2012. )
 
Profesor Szlachetko Redaktorem Naczelnym biuletynu PTMS
03.02.2012.

Chcielibyśmy z ogromną przyjemnością poinformować wszystkich członków oraz miłośników storczyków, że prof. dr hab. Dariusz L. Szlachetko został Redaktorem Naczelnym biuletynu Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków „Świat Storczyków”.

Prof. Dariusz L. Szlachetko jest znanym autorytetem w dziedzinie taksonomii roślin i należy do grona najbardziej cenionych w świecie orchidologów, a w swoim dotychczasowym dorobku  ma  m.in. opis  około 3 tysięcy gatunków storczyków.

Najnowszy numer, nad którym trwają jeszcze prace, ukaże się już pod redakcją Pana Profesora.

Ogromnie nas również cieszy, że na ostatnim zebraniu Oddziału Pomorskiego Profesor Szlachetko został członkiem PTMS.

 

 

od lewej: prof. dr hab. Piotr Rutkowski oraz prof. dr hab. Dariusz L. Szlachetko podczas zebrania

Członkiem PTMS został również prof. dr hab. Piotr Rutkowski, związany także z Uniwersytetem Gdańskim. Prof. Rutkowski zajmuje się m. innymi taksonomią roślin ze szczególnym uwzględnieniem storczykowatych. Ponadto opisał dwa nowe dla nauki rodzaje storczyków (Pachygenium, Zhukowska) oraz 33 gatunki.

Wszystko to jest dla nas nieocenionym wsparciem, które z całym przekonaniem dodatkowo wzmocni nasze stowarzyszenie.

 

Zmieniony ( 07.02.2012. )
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws