J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

Menu główne

Start
Aktualności
Informacje o PTMS
Władze
Firmy wspierające
Zebrania Oddziałów
Biuletyn PTMS
Numer 1
Numer 2
Numer 3
Numer 4
Numer 5
Numer 6/7
Numer 8
Wystawy
Relacje
Galeria
Linki
I Ogólnopolska Wystawa Storczyków
Oddział Łódzki
Oddział Pomorski

Statystyka

Biuletyn PTMS
23.11.2006.
 
Biuletyn "ŚWIAT STORCZYKÓW" jest wydawnictwem Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków i ukazuje się od listopada 2005 roku.
 
"ŚWIAT STORCZYKÓW" opisuje nie tylko działalność naszego Towarzystwa, relacje z wystaw, zebrań oraz wycieczek, ale również zawiera artykuły o określonych rodzajach i gatunkach storczyków, warunkach ich występowania i sposobach uprawy. W biuletynie na pewno znajdą coś ciekawego dla siebie doświadczeni i zagorzali "storczykomaniacy" jak i początkujący miłośnicy orchidei. Dodatkową atrakcją pisma są też wywiady z zasłużonymi autorytetami i hodowcami oraz ciekawostki i wiele innych informacji ze świata storczyków.
 

 Numer 4/9/2007 - ostatni biuletyn wydany jako kwartalnik
 
 
Biuletyn "ŚWIAT STORCZYKÓW" był do końca 2007 roku kwartalnikiem a od roku 2008 stał się rocznikiem o znacznie powiększonej objętości, większym formacie lepszej jakości papieru, druku i fotografii. Numer 1/10/2008 był pierwszym wydanym numerem w nowej formule oraz był numerem tematycznym, poświęconym w większości storczykom z rodzaju Cattleya
 

Numer 1/10/2008 - rocznik poświęcony storczykom z rodzaju Cattleya
 
 
Kolejny numer 1/11/2009 to drugi numer wydany w nowej formule, który zawiera między innymi artykuły dotyczące storczyków z rodzaju Vanilla i Bulbophyllum oraz polsko i anglojęzyczny artykuł o jadalnych storczykach. Jest też trochę o uprawie storczyków, doniczkach i ciekawostkach. Ponadto zawiera relacje z zagranicznych wystaw międzynarodowych, z wystaw krajowych oraz bieżące informacje o PTMS.
 

 "Świat Storczyków" - numer 1/11/2009
 
 
Nowy numer 1 (12/13) 2010/2011 biuletynu PTMS "Świat Storczyków" ukazał się pod redakcją prof. dr hab. Dariusza L. Szlachetko. Biuletyn zawiera informacje z zakresu biologii i ekologii europejskich storczyków oraz informacje o PTMS. Ogromne podziękowania należą się również Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Gdańskiego za pomoc i wsparcie przy wydaniu biuletynu.


Jesteśmy ogromnie zaszczyceni, że prof. Dariusz L. Szlachetko wraz z grupą pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego postanowił swoim udziałem i zaangażowaniem wesprzeć nasze czasopismo, a tym samym nasze stowarzyszenie.
 
Obecnie zespół redakcyjny "ŚWIATA STORCZYKÓW" pracuje nad numerem  1/14/2012, a wydanie jego zaplanowane zostało na pierwszą połowę 2013 roku.
 
Biuletyn "ŚWIAT STORCZYKÓW" przeznaczony jest wyłącznie dla członków PTMS, którzy opłacili bieżące składki członkowskie.
 
Informacje o tym w jaki sposób opłacić składkę członkowską i jak zostać członkiem PTMS znajdują się w zakładce Jak zostać członkiem PTMS? [kliknij tutaj].
 
 
Zmieniony ( 16.02.2013. )
 
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws