J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

Statystyka

Aktualności
Wystawa w Rietberg
23.10.2012.

7 Międzynarodowa Wystawa Orchidei w Rietberg zorganizowana została w dniach 12 - 14 października 2012 roku przez Orchideen Club Senne e.V. Na wystawę zostały zaproszone stowarzyszenia z Holandii, Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Polski. 

 

Plakat wystawy 

Polskie Towarzystwo Miłośników Storczyków wzięło w niej udział po raz pierwszy. Zostaliśmy przyjęci w szczególny sposób: zarówno Burmistrz miasta Rietberg na uroczystym otwarciu wystawy podkreślił naszą obecność i wyraził nadzieję, że współpraca i przyjaźń pozostaną na długie lata jak i Członkowie niemieckiego Orchideen Club Senne okazywali nam wyjątkową troskę i pomoc. 

 Aranżacja ekspozycji PTMS

 

 Aranżacja ekspozycji PTMS

 

Gotowa ekspozycja PTMS

 

 Nasza dzielna ekipa

 

Katarzyna Janiszewska i Dorota Kolańczyk

 

Fragment wystawy

Atmosfera panująca od pierwszych minut naszego pobytu w Rietberg sprawiła, że pomimo zmęczenia długą podróżą spędzone dni wspominamy niezwykle ciepło. Nasza obecność na wystawie umożliwiła nam zaprezentowanie innym miłośnikom storczyków z Europy kwitnienia, które zostały nagrodzone aż pięcioma medalami - trzema srebrnymi, które zdobyły: Ascocentrum miniatum i Phalaenopsis equestris coerulea będące własnością Doroty Kolańczyk z Oddziału Pomorskiego PTMS, Gastrochilus japonicus będący własnością Marcina Kaczmarskiego - Prezesa PTMS, oraz dwoma złotymi, które zdobyły: Plectrelminthus caudatus będący własnością Katarzyny Janiszewskiej z Oddziału Pomorskiego PTMS oraz Vanda Sonia Blue, która należy do Zygmunta Szredera z Oddziału Pomorskiego PTMS i która jednocześnie została Championem, czyli najpiękniejszą orchideą na wystawie.

 

Złoty medal dla Plectrelminthus caudatus należący do Katarzyny Janiszewskiej

Katarzyna Janiszewska

Przewodnicząca Oddziału Pomorskiego PTMS

Zmieniony ( 25.10.2012. )
 
Blog o storczykach
19.09.2012.
Zapraszamy serdecznie na blog naszej koleżanki Laury Barylskiej poświęcony storczykom http://ceratostylis.blogspot.com/
Zmieniony ( 19.09.2012. )
 
Zebrania PTMS we Wrocławiu i w Łodzi
17.05.2012.

W ramach najbliższego zebrania Oddziału Dolnośląskiego PTMS  w dniu 25 maja 2012 roku o godz. 7:00 rano (piątek) odbędzie się wyjazd terenowy.  Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z dr A. Jakubską-Busse pod adresem e-mail: [email protected]

Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków zaprasza na najbliższe zebranie w dniu 28 maja 2012 roku (poniedziałek) o godz. 17-tej do sali dydaktycznej w łódzkiej Palmiarni (Park Źródliska I, Al. Piłsudskiego 61). 

Zmieniony ( 14.08.2012. )
 
Zebrania PTMS w Szczecinie i Gdańsku
15.05.2012.

Najbliższe zebranie Oddziału Zachodniopomorskiego PTMS odbędzie
się 20 maja
2012 roku o godz 12:00 w Szczecinie przy ul. dr Judyma 20 w Katedrze Hodowli Ptaków Użytkowych i Ozdobnych (Sala Katedralna na półpiętrze).

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników storczyków!

 

Najbliższe zebranie Oddziału Pomorskiego PTMS odbędzie się 20 maja 2012 roku (niedziela) o godz. 12:00. W ramach zebrania odbędzie się wycieczka do rezerwatu przyrody w Ostrzycach w celu obejrzenia naturalnego środowiska Cypripedium calceolus. Naszym przewodnikiem będzie prof. dr hab. Piotr Rutkowski.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników storczyków!

 

 
Zebrania PTMS w Gdańsku i Łodzi
28.04.2012.

Najbliższe zebranie Oddziału Pomorskiego PTMS odbędzie się 29 kwietnia 2012 roku (niedziela) o godz. 11:00. Wykład "Blaski i cienie hodowli storczyków in vitro" wygłosi dr Joanna Znaniecka (Katedra Biotechnologii). Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników storczyków!

Serdecznie zapraszamy też wszystkich miłośników orchidei na spotkanie Oddziału Łódzkiego PTMS, które odbędzie się w Palmiarni w Łodzi przy al. Piłsudskiego 61 (Park Źródliska). Zebranie odbędzie się 30 kwietnia 2012 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws