Zapraszamy do Wrocławia


Międzynarodowa Wystawa Orchidei 2018 oraz VIII Konferencja naukowo-techniczna pt. "Storczyki w naturze i w uprawie" odbędą się w dniach 25-27 maja 2018 roku we Wrocławiu w Auli Głównej NOT (Dom Technika) przy ul. Piłsudskiego 74. Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz storczyków i akcesoriów do ich uprawy z udziałem hodowców polskich i zagranicznych. Konferencja odbędzie się w dniach 26 – 27 maja w sali kominkowej NOT (Dom Technika).
Dotychczas udział w wystawie potwierdzili
: Mt.Sumagaya Creek Orchids (Filipiny), Ecuagenera Orquideas Del Ecuador (Ekwador), Roellke Orchideen (Niemcy), Gospodarstwo Ogrodnicze Marcin Łuczak (Polska), Salon Orchidei (Polska), którzy będą prowadzić sprzedaż storczyków i zaprezentują również swoje storczyki na ekspozycjach wystawy. Ponadto w wystawie wezmą udział organizacje non-profit, jak ogrody botaniczne, palmiarnie, storczykarnie i stowarzyszenia miłośników storczyków.

Organizatorami konferencji są Uniwersytet Wrocławski i Polskie Towarzystwo Miłośników Storczyków.
Komitet Organizacyjny:
dr hab. prof. nadzw. UWr Anna Jakubska-Busse, UWr (przewodnicząca)
dr hab. Piotr Rutkowski, UG, PTMS
Marcin Kaczmarski, PTMS
mgr Zbigniew Łobas, UWr
mgr Elżbieta Żołubak, UWr
mgr Dorota Fijałkowska, PTMS
Podczas konferencji odbędą się sesje referatowe i warsztatowe na tematy biologii i występowania storczyków w naturze oraz ich uprawy. Konferencja odbędzie się w Sali Kominkowej w dniach 26 i 27 maja 2018 roku. Wkrótce opublikujemy szczegółowy program konferencji.
Zapraszamy serdecznie 🙂