W dniach 12-14 października 2007 w Finlandii w mieście Tampere odbyła się wystawa storczyków "International Orchid Show". Lokalizacja wystawy to "Tampere Hall" – kompleks, gdzie odbywają się również inne wystawy a także koncerty i konferencje.
Na wystawie zaprezentowano przede wszyskim hybrydy, wśród których dominowały Vandy, Cattleya i Phalaenopsis. Były też gatunki botaniczne ale głównie na stoiskach handlowych a jednym ze sprzedawców był Joachim Karge z Niemiec.

Organizator wystawy Pan Pekka Ranta przez cały czas jej trwania prowadził prelekcje na temat podstawowych zasad uprawy storczyków. Dodatkowo wyświetlane były filmy oraz prezentowane materiały o uprawie storczyków. W trakcie wystawy zorganizowano również konkurs z pytaniami dla zwiedzających a dla wygranych ufundowano storczyki.

Na stoisku Fińskiego Towarzystwa Storczykowego – Suomen Orkideayhdistys  (The Finnish Orchid Society) przyjmowano zapisy i udzielano informacji. Bardzo miłym akcentem wystawy było stoisko polskie, przygotowane przez członka PTMS Manuela Ruiz Sancheza, który był jednocześnie przedstawicielem Polskiego Towarzystwa  Miłośników Storczyków w Tampere.

Stoisko polskie składało się z części poświęconej PTMS oraz dwóch innych części prezentujących Klub Orchidea z Krakowa i Sosnowieckie Koło Miłosników Orchidei.

           

 

zobacz więcej